• Nowy
Aesculan maśćdoodbyt. (0,0625g+5mg)/g 30g
search
  • Aesculan maśćdoodbyt. (0,0625g+5mg)/g 30g

Aesculan maśćdoodbyt. (0,0625g+5mg)/g 30g

22,16 zł
Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

100% bezpieczne płatności
 

Polityka bezpieczeństwa

  Zasady dostawy

Bezpłatna dostawa od 350 PLN

  Zasady zwrotu

możliwość zwrotu produktu w ciągu 14 dni

Aesculan maść doodbytnicza 30 g

Nazwa: Aesculan
Postać: maść doodbyt.
Dawka: (0,065g+5mg)/g
Opakowanie: 30 g

Aesculan Opis i wskazania

Produkt Aesculan stosowany jest tradycyjnie u dorosłych w chorobie hemoroidalnej.

Działanie

Produkt leczniczy Aesculan jest maścią doodbytniczą stosowaną w łagodzeniu objawów choroby hemoroidalnej występujących w pierwszej fazie choroby, charakteryzującej się występowaniem słabo nasilonych objawów bólowych i świądu.

Działanie:

- miejscowo znieczulające oraz łagodne przeciwzapalne i ściągające.

Skład - jakie składniki zawiera lek Aesculan

Wyciąg suchy z kory kasztanowca(Hippocastani corticis extractum siccum ; DER: 40-75:1;ekstrahent : metanol) 62,5mg/g Lidokainy chlorowodorek (Lidocaini hydrochloridum) 5mg/g

Dawkowanie - jak stosować lek Aesculan

Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia : o ile lekarz nie zaleci inaczej, należy za pomocą załączonej kaniuli nałożyć preparat Aesculan na chore miejsce lub wcisnąć do odbytnicy około 0,5 - 1,0g (pasmo preparatu o długości ok 2 cm)

Przeciwwskazania

Nie należy stosować preparatu Aesculan , jeśli występuje nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu .

Uwagi i ostrzeżenia dotyczące leku Aesculan

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Ostrzeżenia specjalne / Środki ostrożności

W przypadku wystąpienia nasilonego krwawienia z odbytu, krwi w stolcu lub silnych dolegliwości bólowych należy skonsultować się z lekarzem. Bronopol i lanolina mogą wywołać miejscowe podrażnienie skóry. Produkt Aesculan nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Interakcje

Nie zaleca się równoczesnego stosowania doodbytniczo innych leków miejscowo znieczulających. Istnieje teoretyczne ryzyko nasilenia działania preparatów przeciwzakrzepowych przy równoczesnym stosowaniu wyciągu z kasztanowca. Brak bezpośrednich dowodów eksperymentalnych lub klinicznych. Zaleca się, aby pacjenci stosujący wyciąg z kasztanowca równocześnie z preparatami przeciwzakrzepowymi, np. warfaryną, dokładnie obserwowali występujące objawy w celu wykrycia ewentualnych oznak nasilonego krwawienia. Brak doniesień o przypadkach klinicznych.

Ciąża i laktacja

Nie wykonano kontrolowanych badań klinicznych u kobiet w ciąży i kobiet w okresie laktacji. Preparat może być stosowany po uprzedniej konsultacji z lekarzem.

Działania niepożądane

Dotychczas nie stwierdzono występowania działań niepożądanych preparatu. Użycie miejscowe preparatów z lidokainą może powodować sporadycznie wystąpienie reakcji uczuleniowej, rzadko wstrząs anafilaktyczny. Olejek eteryczny rumiankowy może wywołać reakcje alergiczne.

Przedawkowanie

Nie ma doniesień na temat przedawkowania produktu leczniczego.

 

Podmiot Odpowiedzialny
Poznańskie Zakłady Zielarskie "Herbapol" SA

PKWIU21.20.13.0
RodzajLek OTC
EAN5909990028115
BLOZ_074012701
2 Przedmioty