AFRONIS 100 G                    /ELANDA

AFRONIS 100 G /ELANDA

100% bezpieczne płatności
21,04 zł
Brutto

Opis

Afronis płyn 100 g

Nazwa: Afronis
Postać: płyn do stos.na skórę
Dawka: -
Opakowanie: 100 g
Wskazania:

Afronis Opis i wskazania

Produkt leczniczy o działaniu przeciwbakteryjnym, słabo znieczulającym i przeciwświądowym. Lek Afronis jest wskazany do stosowania pomocniczo w trądziku pospolitym.

Działanie

Zawarty w produkcie Afronis lewomentol działa bakteriobójczo, słabo znieczulająco i przeciwświądowo. Tymol i rezorcynol zwiększają działanie przeciwbakteryjne produktu, a kwas borowy działa bakteriostatycznie i nasila antyseptyczne działanie leku.

Skład - jakie składniki zawiera lek Afronis

100 g płynu Afronis zawiera 0,2 g lewomentolu, 0,05 g tymolu, 2 g rezorcyny, 3 g kwasu borowego.

Dawkowanie - jak stosować lek Afronis

Dorośli i młodzież powyżej 12 lat: stosować 1-2x/dobę w zależności od nasilenia objawów chorobowych.

Dzieci. Nie zaleca się stosowania u dzieci poniżej 12 lat.

Uwagi

Produkt Afronis przeznaczony wyłącznie do stosowania zewnętrznego. Po dokładnym umyciu i wysuszeniu skóry twarzy ręcznikiem, odczekać kilkanaście minut dla uniknięcia efektu drażniącego. Następnie zwilżyć tamponik płynem i przemywać wyłącznie miejsca chorobowo zmienione.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na lewomentol, rezorcynol, kwas borowy, tymol lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Nie stosować na otwarte rany, błony śluzowe i skórę uszkodzoną, doustnie, u pacjentek w ciąży i u pacjentek karmiących piersią. Nie zaleca się stosowania u dzieci poniżej 12 lat.

Uwagi i ostrzeżenia dotyczące leku Afronis

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Ostrzeżenia specjalne / Środki ostrożności

W przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników, produkt może wywołać zmiany alergiczne skórne. Należy przerwać stosowanie produktu Afronis i skonsultować się z lekarzem. W przypadku wystąpienia objawów nadmiernego wysuszenia i złuszczenia skóry należy zmniejszyć częstość stosowania produktu. Leku nie wolno stosować doustnie, na otwarte rany i błony śluzowe. Produkt nie ma wpływu na zdolności prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Interakcje

Nie stosować z innymi preparatami zawierającymi składnikami złuszczające np. kwas salicylowy, siarkę, ponieważ może wystąpić podrażnienie skóry.

Ciąża i laktacja

Nie stosować.

Działania niepożądane

Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej: (nieznana) podrażnienie skóry. Zaburzenia układu immunologicznego: (nieznana) reakcje alergiczne.

Przedawkowanie

Nie zgłoszono przypadku przedawkowania.

 

Podmiot Odpowiedzialny
Elanda Sp. J.

PKWIU-
RodzajLek OTC
EAN-
BLOZ_073061201

Szczegóły produktu

14 Przedmioty

Specyficzne kody

Recenzje

Brak recenzji użytkowników.