Akneroxid 10 żel 0,1 g/g 50 g

Akneroxid 10 żel 0,1 g/g 50 g

100% bezpieczne płatności
33,89 zł
Brutto

Opis

Akneroxid 10% żel 50 g

Nazwa: Akneroxid 5
Postać: żel
Dawka: 0,1 g/g
Opakowanie: 50 g

Akneroxid Opis i wskazania

Trądzik pospolity.

Działanie

Benzoilu nadtlenek, substancja czynna preparatu, po zastosowaniu na skórę działa przeciwbakteryjnie głównie na bakterie z rodzaju Propionibacterium, będące jedną z przyczyn trądziku pospolitego, oraz na bakterie z rodzaju Micrococcacae. Ponadto benzoilu nadtlenek hamuje proliferację komórek w obrębie gruczołów łojowych, przez co zmniejsza ilość lipidów na powierzchni skóry. Benzoilu nadtlenek zmniejsza także ilość i wielkość keratynocytów, dzięki czemu wywiera korzystny wpływ na występujące w przebiegu trądziku zaburzenia rogowacenia w okolicy ujść gruczołów łojowych. Benzoilu nadtlenek stosowany na skórę zapobiega tworzeniu się zaskórników. Stosowany miejscowo benzoilu nadtlenek, ze względu na właściwości przeciwbakteryjne, przeciwłojotokowe i złuszczające, działa na główne czynniki powstawania trądziku pospolitego.

Skład - jakie składniki zawiera lek Akneroxid

1 g żelu Akneroxid zawiera 100 mg benzoilu nadtlenku.

Dawkowanie - jak stosować lek Akneroxid

Produkt stosuje się 2x/dobę na chorobowo zmienioną skórę. W zależności od wrażliwości skóry, częstość stosowania produktu leczniczego należy dostosować indywidualnie. U pacjentów ze szczególnie wrażliwą skórą, produkt należy stosować początkowo raz/dobę - przed snem. Produkt Akneroxid leczniczy nakłada się cienką warstwą po dokładnym oczyszczeniu skóry. Produktu nie należy nakładać na zdrową skórę. Po użyciu produktu należy umyć ręce. Zazwyczaj okres terapii wynosi 4-10 tyg.

Uwagi

Produkt leczniczy nakłada się cienką warstwą po dokładnym oczyszczeniu skóry. Produktu nie należy nakładać na zdrową skórę. Po użyciu produktu należy umyć ręce. Zazwyczaj okres terapii wynosi 4-10 tyg.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na benzoilu nadtlenek lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Produktu leczniczego Akneroxid nie należy także stosować: na uszkodzoną skórę, do oczu, na błony śluzowe, w okolicach ust, nosa lub oczu,u osób z atopowym zapaleniem skóry,na skórę suchą, z ograniczonym wydzielaniem łoju.

Uwagi i ostrzeżenia dotyczące leku Akneroxid

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Ostrzeżenia specjalne / Środki ostrożności

Produkt leczniczy należy stosować wyłącznie na skórę. Należy uważać, aby produkt leczniczy nie dostał się do oczu. Przypadkowy kontakt produktu z oczami może powodować zaczerwienienie i uczucie pieczenia. W razie kontaktu produktu leczniczego z oczami, należy natychmiast przemyć oczy dużą ilością wody. Szczególnie ostrożnie należy stosować produkt leczniczy Akneroxid na wrażliwe miejsca na skórze, np. na szyi. W trakcie stosowania produktu leczniczego należy unikać naświetlania leczonych obszarów skóry promieniowaniem UV (światło słoneczne, solaria). Ze względu na właściwości wybielające produktu leczniczego, należy unikać nakładania go w okolicach brwi, brody, na granicy skóry z włosami oraz należy unikać kontaktu produktu leczniczego z odzieżą. Produkt leczniczy nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów ani obsługiwania maszyn.

Interakcje

Nie należy stosować preparatu jednocześnie z preparatami dermatologicznymi drażniącymi skórę, wysuszającymi, złuszczającymi lub zawierającymi substancje o właściwościach redukujących.

Ciąża i laktacja

Produkt leczniczy można stosować w okresie ciąży jedynie po starannym rozważeniu stosunku korzyści terapii do ryzyka. Produktu leczniczego nie należy stosować u kobiet w ostatnim miesiącu ciąży.Produkt leczniczy można stosować w okresie karmienia piersią jedynie po starannym rozważeniu stosunku korzyści terapii do ryzyka. Nie ma danych na temat przenikania benzoilu nadtlenku do mleka kobiety karmiącej piersią, po podaniu produktu leczniczego na skórę.

Działania niepożądane

W pierwszych dniach po rozpoczęciu stosowania produktu leczniczego może wystąpić uczucie napięcia i niewielkie zaczerwienienie skóry. Nieznaczne uczucie pieczenia, odczuwane początkowo przez pacjentów z wrażliwą skórą, zwykle ustępuje podczas leczenia. Umiarkowane złuszczanie się naskórka utrzymuje się przez cały okres terapii. Gdyby nadmierne zaczerwienienie albo uczucie pieczenia utrzymywało się ponad pięć dni, pacjent powinien przerwać stosowanie produktu leczniczego i skonsultować się z lekarzem. Po ustąpieniu tych objawów często można kontynuować leczenie stosując produkt leczniczy w większych odstępach czasu.Stosowanie produktu leczniczego może niezbyt często powodować nasilenie suchości skóry. W rzadkich przypadkach może wystąpić alergia kontaktowa.

Przedawkowanie

W razie omyłkowego spożycia preparatu pacjent powinien natychmiast skontaktować się z lekarzem. W przypadku stosowania preparatu niezgodnie z zaleceniami, np. zbyt często, w nadmiernych dawkach lub na uszkodzoną skórę, mogą wystąpić ciężkie objawy podrażnienia.

 

Podmiot Odpowiedzialny
Almirall Sp. z o.o.

PKWIU-
RodzajLek OTC
EAN5909990664511
BLOZ_075406101

Szczegóły produktu

15 Przedmioty

Specyficzne kody

EAN13
5909990664511

Recenzje

Brak recenzji użytkowników.