AKNICARE CREAM 50ML

AKNICARE CREAM 50ML

100% bezpieczne płatności
122,80 zł
Brutto

Opis

Nazwa: AKNICARE CREAM
Postać: krem
Dawka: -
Opakowanie: 50 ml
Skład:

Składniki aktywne: cytrynian trietylu, linolan etylu, mleczan cynku, kwas salicylowy (0,5%), kwas hialuronowy, GT peptide-10.


Działanie:

Wyrób medyczny AKNICARE cream przeznaczony do pielęgnacji skóry twarzy z trądzikiem o lekkim i średnim nasileniu, charakteryzującej się występowaniem zaskórników, grudek i krost. Jest to emulsja mająca funkcję nawilżającą i regulującą wydzielanie sebum.

Jest podstawowym produktem pielęgnacyjnym w terapii skóry trądzikowej i tłustej, a przez swoje dodatkowe działanie nawilżające może być używany jako produkt wspomagający kuracje przeciwtrądzikowe, które powodują wysuszenie i podrażnienie skóry (np. kuracje retinoidami doustnymi i miejscowymi).

Preparat nie zawiera antybiotyków ani retinoidów dzięki czemu może być stosowany w długim okresie czasu. Nie powoduje oporności bakterii ani reakcji alergicznych. Posiada właściwości matujące. Formuła zastrzeżona patentem.  


Wskazania:

Trądzik zaskórnikowy i zapalny o słabym i średnim nasileniu występujacy w obszarze twarzy. Preparat nie zawiera antybiotyków ani retinoidów. Preparat może być stosowany pojedynczo lub w kombinacji z innymi produktami leczniczymi lub jako preparat podtrzymujący efekty zakończonego leczenia dermatologicznego.


Przeciwwskazania:

Produkt zawiera kwas salicylowy o stężeniu 0,5%. Nie należy używać produktu w przypadku stwierdzonej alergii na kwas salicylowy lub jego pochodne. Produkt nie jest wskazany do stosowania u osób  z salicylizmem.

Nie zaleca się stosowania preparatu przy jednoczesnym leczeniu lekami przeciwzakrzepowymi.

Nie zaleca się stosowania preparatu w przypadku stwierdzonej alergii na którykolwiek z jego składników.

O ile lekarz nie zaleci inaczej, nie należy stosować produktu u pacjentów poniżej 12 roku życia, w trakcie ciąży i karmienia piersią. 

Po aplikacji produktu nie należy wystawiać się na bezpośrednie działanie promieni słonecznych.

W przypadku wystąpienia podrażnienia skóry należy skonsultować się z lekarzem


Dawkowanie:

Sposób użycia: o ile lekarz nie zaleci inaczej, nakładać 2-3 razy dziennie na oczyszczoną skórę twarzy wmasowując aż do całkowitego wchłonięcia.


Dawkowanie (dzieci):

O ile lekarz nie zaleci inaczej, nie należy stosować produktu u pacjentów poniżej 12 roku życia.


Środki ostrożności:

Unikać bezpośredniego kontaktu z rogówką i śluzówką. Trzymać z dala od dzieci. Przechowywać w temperaturze pokojowej. Nie używać gdy po otwarciu produkt jest uszkodzony. Data ważności odnosi się do produktu przechowywanego zgodnie z instrukcją.

Sposób przechowywania: przechowywać w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła. Nie wystawiać na bezpośredni kontakt z płomieniami i rozgrzanymi materiałami. Przy odpowiednim przechowywaniu , produkt może być stosowany aż do upłynięcia daty ważności znajdującej się na opakowaniu.

 


Ciąża:

Nie należy stosować produktu w trakcie ciąży oraz w trakcie karmienia piersią.


PKWIU-
RodzajWyrób medyczny leczniczy
EAN
BLOZ_079049606

Szczegóły produktu

15 Przedmioty

Specyficzne kody

EAN13
8023628200098

Recenzje

Brak recenzji użytkowników.