Alantan masc 30g

Alantan masc 30g

100% bezpieczne płatności
9,38 zł
Brutto
Ilość Ostatnie sztuki w magazynie

Opis

Alantan maść 30 g

Nazwa: Alantan
Postać: maść
Dawka: 0,02 g/g
Opakowanie: 30 g

Alantan Opis i wskazania

Wskazania:

  • leczenie trudno gojących się ran, oparzeń (także słonecznych), przewlekłych stanów zapalnych skóry przebiegających z nadmiernym złuszczaniem i rogowaceniem (atopowe zapalenie skóry, wyprysk, łuszczyca i inne choroby skóry),
  • płytkie owrzodzenia, ubytki skóry i błon śluzowych.

Działanie

Alantoina ma działanie keratolityczne. Działa na desmosomy, które są odpowiedzialne za przyczepność korneocytów. Stosowana regularnie w nadmiernym rogowaceniu skóry, może zapobiec nadmiernemu odkładaniu się keratyny. Wspomaga leczenie ran, gdyż stymuluje wzrost nowej tkanki. Alantoina działa osłaniająco na skórę oraz poprawia nawilżenie skóry.

Skład - jakie składniki zawiera lek Alantan

1 g maści Alantan zawiera 20 mg alantoiny.

Dawkowanie - jak stosować lek Alantan

Produkt leczniczy Alantan przeznaczony do stosowania miejscowego na skórę.Delikatnie nanosić maść na chorobowo zmienione miejsca 2-3x/dobę. Można nałożyć niewielką ilość maści na jałowy kompres i przyłożyć na oczyszczoną ranę. Opatrunki należy zmieniać 1-2x/dobę.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na alantoinę lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Nie stosować do oczu oraz na zmiany skórne w okresie ostrego stanu zapalnego z obecnością zmian sączących.

Uwagi i ostrzeżenia dotyczące leku Alantan

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Ostrzeżenia specjalne / Środki ostrożności

W przypadku wystąpienia jakichkolwiek objawów nadwrażliwości na skórze w miejscu stosowania preparatu (zaczerwienienie, uczucie swędzenia), należy przerwać jego stosowanie i zastosować leczenie objawowe. Ze względu na zawartość lanoliny, preparat Alantan może powodować miejscową reakcję skórną (np. kontaktowe zapalenie skóry). Ze względu na zawartość glikolu propylenowego, produkt może powodować podrażnienie skóry. Ze względu na zawartość etylu parahydroksybenzoesanu, preparat może powodować reakcje alergiczne (możliwe reakcje typu późnego). Nie stwierdzono wpływu produktu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Interakcje

Nie stwierdzono interakcji z innymi preparatami stosowanymi miejscowo.

Ciąża i laktacja

Brak danych na temat stosowania produktu u kobiet w ciąży i w okresie karmienia piersią.

Działania niepożądane

Mogą wystąpić reakcje nadwrażliwości, podrażnienie skóry.

Przedawkowanie

Brak danych dotyczących przedawkowania podczas stosowania zgodnie ze wskazaniami i sposobem stosowania. W razie przypadkowego połknięcia preparatu, należy zastosować leczenie objawowe.

 

Podmiot Odpowiedzialny
Zakłady Farmaceutyczne "UNIA" Spółdzielnia Pracy

PKWIU21.20.13.0
RodzajLek OTC
EAN5909990240111
BLOZ_076374601

Szczegóły produktu

3 Przedmioty

Specyficzne kody

EAN13
5909990240111

Recenzje

Brak recenzji użytkowników.