Alergia

Alergia - problem cywilizacyjny

Wraz z nadejściem wiosny wiele osób odczuwa dolegliwości alergiczne takie jak: katar sienny, łzawienie a także problemy z oddychaniem. Takich objawów nie należy lekceważyć. Alergia jest to nadmierna odpowiedź organizmu na kontakt z alergenami np.: pyłkami traw, pyłkami drzew czy alergenami odzwierzęcymi lub kosmetykami. U części pacjentów diagnozuje się przewlekłą alergię pokarmową, która objawia się bólami brzucha czy biegunką. Organizm, żeby bronić się przed alergenami wytwarza histaminę - specyficzne przeciwciało.

 

Jak leczyć alergię?

 

Aby prawidłowo zdiagnozować problem należy skontaktować się z alergologiem, który wykona badania, testy i zleci odpowiednią dla danego pacjenta farmakoterapię.

Doraźnie można zastosować tabletki przeciwhistaminowe, krople na katar sienny, krople na łzawienie oczu , a także dołączyć wapno.

Podkategorie

  • Tabletki na alergię

    Tabletki przeciwhistaminowe

     

    Tabletki przeciwhistaminowe mają za zadanie obniżenie poziomu specyficznego przeciwciała, które jednocześnie łagodzą dokuczliwe objawy i łagodząc stan zapalny. Leki przeciwalergiczne kwalifikuję się na generacje. starsze generacje mogą wywoływać senność w przeciwieństwie do nowej.

     

    Jak dobrać leki przeciwalergiczne?

     

    Wybierając tabletki na alergię warto wziąć pod uwagę sezonowość występowania objawów, wiek, nasilenie objawów. Zazwyczaj zażywa się jedną tabletkę dziennie. Warto jednak sprawdzić informacje zawarte w ulotce.

  • Krople do oczu...

    Alergia narządu wzroku

     

    Na pyłki drzew, traw czy bylin bardzo wrażliwe są oczy alergików. Natychmiast, po kontakcie z alergenem reagują nadmiernym łzawieniem, suchością, pieczeniem i zaczerwienieniem. Wszystkie te objawy związane są z nadmiernym poziomem histaminy. Gdy objawy alergii są bardzo dokuczliwe warto sięgnąć po krople przeciwalergiczne do oczu.

     

    Jak działają krople przeciwalergiczne do oczu?

     

    Krople do oczu przeciwalergiczne mają za zadanie obkurczyć naczynia krwionośne i w ten sposób zniwelować zaczerwienienie i obrzęk. Może to być tetrazolina czy też steryd kromoglikan. Dostępne w aptece preparaty w formie przeciwalegicznych kropli do oczy zawierają niekiedy substancje nawilżające jak kwas hialuronowy, ektoinę. Wybór kropli na alergię zależy od nasilenia objawów i indywidualnych potrzeb alergika.

  • Katar sienny

    Alergiczny katar sienny
     

    Alergiczny katar sienny to jeden z częściej zgłaszanych objawów uczulenia. Nasila się on zwłaszcza w sezonie wiosennym, gdy pylą kwiaty, drzewa czy trawy. Może także pojawić się oprócz alergicznego kataru kichanie, swędzenie w nosie i gardle a także uczucie zatkania nosa.

     

    Jak działają krople i spraye na katar sienny?
     

    Krople, spraye mają za zadanie rozpylenie substancji czynnych równomiernie na błonę śluzową nosa i obkurczenie naczyń krwionośnych znajdujących się błonie śluzowej. Zastosowanie kropli na katar sienny zmniejsza to obrzęk błony i ułatwia wydostanie się zalegającej wydzieliny z nosa czy też zatok.

  • Wapno na alergię

    Dlaczego warto zastosować wapno na alergię?

    Wapno na alergię skutecznie uszczelnia naczynia krwionośne i  jednocześnie zmniejsza obrzęki  błon śluzowych. Preparaty z wapniem warto zastosować przy pierwszych objawach alergii lub jako środek wspomagający terapię przeciwalergiczną.

Aktywne filtry