Allergodil aer.donosa 1mg/ml 10ml(butelka)
search
  • Allergodil aer.donosa 1mg/ml 10ml(butelka)

Allergodil aer.donosa 1mg/ml 10ml(butelka)

43,90 zł
Ilość
w magazynie

100% bezpieczne płatności
 

Polityka bezpieczeństwa

  Zasady dostawy

Bezpłatna dostawa od 350 PLN

  Zasady zwrotu

możliwość zwrotu produktu w ciągu 14 dni

Allergodil aerozol do nosa 10 ml

Nazwa: Allergodil
Postać: aer.do nosa
Dawka: 1 mg/ml
Opakowanie: 10 ml (butelka)

Allergodil Opis i wskazania

Leczenie objawowe sezonowego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa (katar sienny). Leczenie objawowe niesezonowego (całorocznego) alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa.

Działanie

Działanie: Lek przeciwhistaminowy, antagonista receptorów H1. Po podaniu donosowym wywiera głównie działanie miejscowe, osiągając stężenie we krwi około 8 razy mniejsze niż po podaniu doustnym. Początek działania po podaniu donosowym występuje już po 15 min. i utrzymuje się około 12 h.

Azelastyny chlorowodorek jest antagonistą receptorów histaminowych H1 i dzięki temu wykazuje działanie przeciwalergiczne. Charakteryzuje się długim okresem półtrwania ( t0,5 ≈ 20 h. ). Badania in vivo przeprowadzone na świnkach morskich wykazały, że azelastyna w dawkach odpowiadających dawkom stosowanym u ludzi hamuje skurcz oskrzeli, wywołany przez leukotrieny i PAF (czynnik aktywujący płytki). Wyniki badań prowadzonych na zwierzętach wykazały, że azelastyna hamuje stany zapalne dróg oddechowych, powodujące ich nadwrażliwość. Jednak znaczenie tych wyników uzyskanych u zwierząt, w odniesieniu do terapeutycznego zastosowania azelastyny u ludzi nie zostało w pełni wyjaśnione.

Skład - jakie składniki zawiera lek Allergodil

1 ml roztw. Allergodil zawiera 1 mg azelastyny chlorowodorku. 10 ml roztw. (10,05 g) zawiera 10 mg azelastyny chlorowodorku. 1 dawka tj. 0,14 ml (jednorazowe naciśnięcie aplikatora) zawiera 0,14 mg azelastyny chlorowodorku.

Dawkowanie - jak stosować lek Allergodil

Dawkowanie: Dorośli i dzieci od 7-go roku życia 2-razy dziennie po 1 dawce aerosolu Allergodil do każdego nozdrza tj. 0,56 mg dziennie.
Uwagi: Maksymalny czas stosowania preparatu wynosi 6 miesięcy.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na chlorowodorek azelastyny lub którąkolwiek substancję pomocniczą. Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 6 lat.

Uwagi i ostrzeżenia dotyczące leku Allergodil

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Ostrzeżenia specjalne / Środki ostrożności

Produkt Allergodil zawiera disodu edetynian, mogący wywołać reakcje alergiczne u pacjentów nadwrażliwych.

Interakcje

Nie są znane interakcje azelastyny z innymi produktami leczniczymi.

Ciąża i laktacja

Chociaż w badaniach na zwierzętach dawki znacznie większe niż dawki terapeutyczne nie wykazały działania teratogennego, nie zaleca się stosowania produktu w I trymestrze ciąży. Produktu nie należy stosować w czasie karmienia piersią, ze względu na brak wystarczających danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania w tym okresie.

Działania niepożądane

Zaburzenia układu immunologicznego: (bardzo rzadko) nadwrażliwość. Zaburzenia układu nerwowego: (często) uczucie gorzkiego smaku w jamie ustnej (często spowodowane niewłaściwą pozycją podczas podania aerozolu, np. głowa odchylona do tyłu; (rzadko) może powodować nudności; (bardzo rzadko) zawroty głowy. Zaburzenia układu oddechowego, klatki piersiowej i śródpiersia: (niezbyt często) podrażnienie zmienionych zapalnie błon śluzowych nosa z objawami takimi, jak: uczucie mrowienia, pieczenia, swędzenie, kichanie, krwawienie z nosa. Zaburzenia żołądka i jelit: (rzadko) nudności. Zaburzenia ogólne: (bardzo rzadko) zmęczenie, wyczerpanie, osłabienie. Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej: (bardzo rzadko) wysypka, świąd, pokrzywka.

Przedawkowanie

Nie zanotowano przypadków przedawkowania chlorowodorku azelastyny u ludzi. Po przedawkowaniu lub w razie przypadkowego przyjęcia doustnego można spodziewać się zaburzeń ze strony ośrodkowego układu nerwowego (senność, dezorientacja, śpiączka, tachykardia, niedociśnienie tętnicze) analogicznie, jak stwierdzono w badaniach na zwierzętach. W takich przypadkach należy zastosować leczenie objawowe. Nie jest znana specyficzna odtrutka dla azelastyny.

 

Podmiot Odpowiedzialny
Meda Pharma GmbH & Co. KG

PKWIU21.20.13.0
RodzajLek OTC
EAN5909990760213
BLOZ_076150801
15 Przedmioty