• Nowy
Alliofil, 200mg+53,5mg,tabl.dojelit,30szt,
search
  • Alliofil, 200mg+53,5mg,tabl.dojelit,30szt,

Alliofil, 200mg+53,5mg,tabl.dojelit,30szt,

13,56 zł
Ilość
w magazynie

100% bezpieczne płatności
 

Polityka bezpieczeństwa

  Zasady dostawy

Bezpłatna dostawa od 350 PLN

  Zasady zwrotu

możliwość zwrotu produktu w ciągu 14 dni

Alliofil 30 tabletek

Nazwa: Alliofil
Postać: tabl.dojelitowe
Dawka: 0,2g+0,0535g
Opakowanie: 30 tabl. (2 blist.po 15 szt.)

Alliofil Opis i wskazania

Wskazania do stosowania:

Tradycyjny produkt leczniczy roślinny stosowany profilaktycznie i wspomagająco w łagodnych infekcjach górnych dróg oddechowych (stany przeziębieniowe)

Działanie

Według danych bibliograficznych składniki czosnku zmniejszają stężenie lipidów i glukozy we krwi oraz posiadają właściwości przeciwbakteryjne.

Działanie:

- bakteriostatyczne na drobnoustroje chorobotwórcze, napotnie, wykrztuśnie i moczopędnie, nieznacznie obniża ciśnienie tętnicze krwi bez wpływu na czynność serca.

Skład - jakie składniki zawiera lek Alliofil

Skład:

1 tabl. Alliofil zawiera 200 mg Allium sativum L.,bulbus (cebula czosnku) i 53,5 mg Urtica dioica L. folium (liść pokrzywy).

- allii sativi bulbus dehydr.pulv. 0,2 g - urticae folium 0,0535 - massa tab ad 0,38 g

Dawkowanie - jak stosować lek Alliofil

W profilaktyce infekcji górnych dróg oddechowychDorośli: 3x/dzień 1 tabl. Wspomagająco w łagodnych infekcjach górnych dróg oddechowych (stany przeziębieniowe)Dorośli: 3x/dzień 1-3 tabl. Lek przyjmować po głównych posiłkach. Nie należy rozgryzać tabl. Dzieci i młodzież poniżej 18 lat: Nie zaleca się stosowania, dopuszcza się stosowanie u młodzieży po konsultacji z lekarzem. Czas stosowania: w celach profilaktycznym lek Alliofil można stosować bez konsultacji z lekarzem do 6 m-cy. W przypadku stosowania produktu w celach leczniczych w stanach przeziębieniowych jeśli objawy nie poprawią się po 7 dniach, należy skontaktować się z lekarzem.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję czynną wymienioną w punkcie. Uczulenie na związki siarkowe, niewydolność wątroby, astma oskrzelowa, alergie pokarmowe.

Uwagi i ostrzeżenia dotyczące leku Alliofil

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Ostrzeżenia specjalne / Środki ostrożności

Podczas stosowania preparatu związki siarkowe wydalane są przez skórę z potem i przez płuca. Powoduje to zmianę zapachu skóry i oddechu. Preparat Alliofil nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługę maszyn.

Interakcje

Istnieje możliwość interakcji z niesterydowymi środkami przeciwzapalnymi. Produkt może wzmagać działanie leków przeciwkrzepliwych i przeciwpłytkowych. Nie przeprowadzono badań dotyczących bezpieczeństwa stosowania leku u dzieci i młodzieży. Zastosowanie leku u młodzieży poniżej 18 lat wymaga wcześniejszej konsultacji z lekarzem

Ciąża i laktacja

Ze względu na brak danych potwierdzających bezpieczeństwo stosowania, nie zaleca się stosowania preparatu w okresie ciąży. Nie zaleca się również stosowania w okresie karmienia piersią, ponieważ związki siarkowe czosnku przechodzą do mleka matki powodując zmianę jego zapachu. Brak danych na temat wpływu na płodność.

Działania niepożądane

W trakcie stosowania możliwe jest wystąpienie oddechowych i skórnych odczynów alergicznych orazzaburzeń żołądkowo-jelitowych.

Przedawkowanie

Brak danych o objawach przedawkowania. Przedawkowanie zwiększa ryzyko wystąpienia i nasilenia działań niepożądanych.

PKWIU21.20.13.0
RodzajLek OTC
EAN5909990006229
BLOZ_074017102
15 Przedmioty