Altacet 1% żel 75 g
search
  • Altacet 1% żel 75 g

Altacet 1% żel 75 g

16,53 zł
Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

100% bezpieczne płatności
 

Polityka bezpieczeństwa

  Zasady dostawy

Bezpłatna dostawa od 350 PLN

  Zasady zwrotu

możliwość zwrotu produktu w ciągu 14 dni

Altacet 10 mg/g żel 75 g

Nazwa: Altacet
Postać: żel
Dawka: 0,01 g/g
Opakowanie: 75 g (tuba)

Altacet Opis i wskazania

Lek do stosowania miejscowo na skórę w stłuczeniach, obrzękach stawowych i pourazowych oraz obrzękach spowodowanych oparzeniami I stopnia.

Działanie

Preparat po podaniu na skórę wykazuje działanie ściągające i przeciwobrzękowe, jednocześnie łagodząc dolegliwości bólowe. Substancją czynną leku jest octanowinian glinu, który działa ściągająco, zmniejsza obrzęk tkanek oraz powoduje złagodzenie bólu w obrębie ogniska zapalnego. Po nałożeniu na skórę, octanowinian glinu denaturuje białka w obrębie sączących i zapalnych zmian skóry, prowadząc do zmniejszenia wysięku i stanu zapalnego.

Skład - jakie składniki zawiera lek Altacet

1 g żelu Altacet zawiera 10 mg glinu octanowinianu.

Dawkowanie - jak stosować lek Altacet

Produkt Altacet stosuje się na skórę w bolących miejscach 3-4x/dobę, w odstępach kilkugodzinnych, najlepiej w postaci okładów. Nie należy stosować produktu w opatrunku okluzyjnym lub owijać okładów folią. Można stosować wyłącznie okłady wysychające. Dzieci i młodzież. Ostrożnie stosować u dzieci. Dzieci 0-3 lat: produktu leczniczego nie należy stosować.

Uwagi

Preparat jest przeznaczony do stosowania miejscowo na skórę. Czas trwania leczenia zależy od rodzaju schorzenia, wielkości obszaru zmienionego chorobowo oraz skuteczności leczenia. Nie należy stosować produktu dłużej niż przez 3-5 dni.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować produktu leczniczego: doustnie; w nadwrażliwości na octanowinian glinu lub na którąkolwiek z substancji pomocniczych produktu leczniczego; w przypadku rozległych ran; na uszkodzoną skórę oraz miejsca na skórze z widocznym wypryskiem; na zakażoną skórę; długotrwale; u dzieci w wieku do 3 lat.

Uwagi i ostrzeżenia dotyczące leku Altacet

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Ostrzeżenia specjalne / Środki ostrożności

Jeśli wystąpią objawy podrażnienia lub zmiany na skórze, należy zaprzestać stosowania produktu leczniczego. Nie należy stosować produktu leczniczego na błony śluzowe oraz do oczu. W razie dostania się produktu leczniczego do oczu lub na błony śluzowe, należy usunąć produkt spłukując go obficie wodą. Brak danych o wpływie stosowanego miejscowo octanowinianu glinu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Interakcje

Nie są znane.

Ciąża i laktacja

Brak danych dotyczących wpływu produktu leczniczego na płodność, ciążę i laktację.

Działania niepożądane

Mogą wystąpić miejscowe reakcje skórne, które zwykle ustępują po zaprzestaniu stosowania produktu leczniczego. Zawarty w produkcie parahydroksybenzoesan metylu może powodować reakcje alergiczne (możliwe reakcje typu późnego). Podczas stosowania produktu leczniczego Altacet na duże powierzchnie skóry, stosowania długotrwałego lub zbyt częstego, może wystąpić maceracja skóry, a u osób nadwrażliwych odczyny rumieniowe, grudkowe i ziarninowe. Podczas długotrwałego stosowania produktu leczniczego w ciężkiej niewydolności nerek, nie można wykluczyć ryzyka hiperaluminemii i hipofosfatemii.

Przedawkowanie

Brak danych.

 

Podmiot Odpowiedzialny
Lek S.A.

PKWIU21.20.13.0
RodzajLek OTC
EAN5909991000011
BLOZ_074018511
1 Przedmiot