Altacet 1g x 6 tabletek
search
  • Altacet 1g x 6 tabletek

Altacet 1g x 6 tabletek

10,43 zł
Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

100% bezpieczne płatności
 

Polityka bezpieczeństwa

  Zasady dostawy

Bezpłatna dostawa od 350 PLN

  Zasady zwrotu

możliwość zwrotu produktu w ciągu 14 dni

Altacet 1 g 6 tabletek

Nazwa: Altacet
Postać: tabl.
Dawka: 1 g
Opakowanie: 6 tabl. (1 blist.po 6 szt.)

Altacet Opis i wskazania

 

Produkt leczniczy Altacet stosuje się miejscowo na skórę w obrzękach po stłuczeniach tkanek i stawów.

Działanie

Octanowinian glinu zastosowany miejscowo na skórę działa ściągająco, gdyż powoduje koagulację białek na powierzchni tkanek, co dotyczy również zakończeń nerwów czuciowych w skórze. W wyniku tego łagodzi ból w obrębie pourazowego ogniska zapalnego. Ponadto produkt leczniczy rozpulchnia naskórek, zmniejsza obrzęk tkanek, łagodzi objawy odczynu zapalnego.

Działanie: - ściągające, zmniejszające obrzęk tkanek i łagodzi odczyny zapalne

Skład - jakie składniki zawiera lek Altacet

1 tabl. Altacet zawiera 1 g glinu octanowinianu.

Dawkowanie - jak stosować lek Altacet

Produkt leczniczy Altacet jest przeznaczony wyłącznie do sporządzania roztworu do stosowania na skórę. 1 tabl. produktu leczniczego należy rozpuścić w 50 ml (około 1/4 szklanki) ciepłej, przegotowanej wody. Tak sporządzony roztwór stosować do okładów, kompresów i opatrunków. Okłady, kompresy i opatrunki należy stosować w odstępach kilkugodzinnych tak, aby nie dopuścić do ich wyschnięcia. Przed każdym użyciem należy przygotować świeży roztwór. Niezużyty roztwór należy wylać. Stosowanie u dzieci: nie stosować u dzieci w wieku poniżej 3 lat. U dzieci w wieku 3-6 lat można stosować 1 okład w ciągu doby.

Przeciwwskazania

Nie stosować produktu leczniczego: doustnie; w przypadku nadwrażliwości na octanowinian glinu lub na którąkolwiek substancję pomocniczą; na otwarte, rozległe lub sączące się rany; na zmienioną chorobowo skórę; u dzieci w wieku poniżej 3 lat; długotrwale.

Uwagi i ostrzeżenia dotyczące leku Altacet

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Ostrzeżenia specjalne / Środki ostrożności

Należy unikać kontaktu roztworu z oczami i błonami śluzowymi. W przypadku wystąpienia objawów uczulenia lub zmian na skórze należy zaprzestać stosowania produktu leczniczego. Produkt leczniczy nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów lub obsługiwania maszyn.

Interakcje

Nie są znane.

Ciąża i laktacja

Brak danych dotyczących stosowania produktu leczniczego w okresie ciąży i karmienia piersią. Kobiety karmiące piersią nie powinny stosować produktu leczniczego do okładów na piersi, gdyż grozi to szkodliwym działaniem na organizm niemowlęcia.

Działania niepożądane

Możliwe jest wystąpienie miejscowych reakcji skórnych. W przypadku stosowania na duże powierzchnie skóry lub długotrwałego stosowania mogą wystąpić objawy maceracji skóry.

Przedawkowanie

Brak danych dotyczących przedawkowania produktu leczniczego Altacet stosowanego zgodnie ze wskazaniami i zalecanym sposobem użycia. Połknięcie tabl. lub wypicie roztworu uzyskanego po rozpuszczeniu tabl. w wodzie może spowodować zatrucie. Toksyczność przyjętych doustnie tabl. lub roztworu powstałego po ich rozpuszczeniu może być również spowodowana przez kwas borowy zawarty w produkcie leczniczym. Objawy ostrego zatrucia mogą przypominać zatrucie wywołane kwasami: ból żołądka, nudności, wymioty śluzowe lub krwawe, biegunka. Mogą również wystąpić: senność, skurcze mięśni twarzy i kończyn, drgawki, gorączka, żółtaczka, skąpomocz lub bezmocz, zmniejszenie ciśnienia tętniczego krwi, zapaść, ubytki w błonie śluzowej żołądka. Większość zatruć może przebiegać bez ciężkich objawów. Leczenie polega na podaniu dużej ilości wody z węglem aktywowanym, a następnie wywołaniu wymiotów. Jeśli stan pacjenta tego wymaga, dalsze leczenie powinno odbywać się w warunkach szpitalnych.

PKWIU21.20.13.0
RodzajLek OTC
EAN5909990052110
BLOZ_074018501
1 Przedmiot