Altaziaja żel 0,01 g/g 75 g (tuba)
search
  • Altaziaja żel 0,01 g/g 75 g (tuba)

Altaziaja żel 0,01 g/g 75 g (tuba)

6,89 zł
Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

100% bezpieczne płatności
 

Polityka bezpieczeństwa

  Zasady dostawy

Bezpłatna dostawa od 350 PLN

  Zasady zwrotu

możliwość zwrotu produktu w ciągu 14 dni

Altaziaja żel 10 mg/g 75 g

Nazwa: Altaziaja
Postać: żel
Dawka: 0,01 g/g
Opakowanie: 75 g (tuba)

Altaziaja Opis i wskazania

Wskazania do stosowania:

Lek Altaziaja jest wskazany do stosowania miejscowego w:

  • stłuczeniach,
  • obrzękach stawowych,
  • obrzękach pourazowych,
  • obrzękach po oparzeniach I stopnia.

Działanie

Działanie ściągające octanowinianu glinu jest związane z koagulacją białek na powierzchni tkanek, co dotyczy również zakończeń nerwów czuciowych w skórze. W wyniku tego preparat łagodzi ból w obrębie ogniska zapalnego. Ponadto preparat Altaziaja rozpulchnia naskórek. działanie ochładzające preparatu jest związane z zawartością mentolu, parowaniem wody i etanolu. Mentol zmniejsza także wrażliwość zakończeń nerwowych w skórze i powoduje miejscowe rozszerzenie naczyń krwionośnych.

Skład - jakie składniki zawiera lek Altaziaja

1 g żelu Altaziaja zawiera 10 mg octanowinianu glinu.

Dawkowanie - jak stosować lek Altaziaja

Na bolące miejsca należy nanieść niewielką ilość żelu Altaziaja 3-4x/dobę, najlepiej w postaci okładów. Dzieci. Nie stosować u dzieci do 3 lat.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu, otwarte rozległe rany, na zakażoną skórę, na zmienioną chorobowo skórę, u dzieci do 3 lat.

Uwagi i ostrzeżenia dotyczące leku Altaziaja

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Ostrzeżenia specjalne / Środki ostrożności

Należy unikać kontaktu preparatu z oczami i błonami śluzowymi. W razie przypadkowego kontaktu z oczami lub błonami śluzowymi, preparat należy usunąć spłukując go obficie wodą. Ze względu na zawartość parahydroksybenzoesanu etylu i parahydroksybenzoesanu propylu, preparat może powodować reakcje alergiczne (możliwe reakcje typu późnego). Preparat Altaziaja nie wywiera wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Interakcje

Nie są znane interakcje z innymi lekami.

Ciąża i laktacja

Brak danych dotyczących stosowania produktu u kobiet w ciąży i karmiących piersią.

Działania niepożądane

Mogą wystąpić miejscowe reakcje skórne. Intensywne stosowanie preparatu może spowodować macerację skóry. U osób nadwrażliwych mogą wystąpić odczyny: rumieniowe, grudkowe, ziarninowe. Podczas stosowania preparatu przez pacjentów z ciężką niewydolnością nerek, istnieje ryzyko wystąpienia objawów hiperaluminemii (zwiększone stężenie glinu we krwi) i hipofosfatemii (zmniejszone stężenie fosforanów we krwi).

Przedawkowanie

Dotychczas nie opisano przypadku przedawkowania miejscowo stosowanego żelu, podczas stosowania leku zgodnie ze wskazaniami i sposobem stosowania.

 

Podmiot Odpowiedzialny
ZIAJA Ltd Zakład Produkcji Leków Sp. z o.o.

PKWIU21.20.13.0
RodzajLek OTC
EAN5909991157814
BLOZ_078441401
2 Przedmioty