Alugastrin zawiesina 250 ml
search
  • Alugastrin zawiesina 250 ml

Alugastrin zawiesina 250 ml

23,24 zł
Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

100% bezpieczne płatności
 

Polityka bezpieczeństwa

  Zasady dostawy

Bezpłatna dostawa od 350 PLN

  Zasady zwrotu

możliwość zwrotu produktu w ciągu 14 dni

Alugastrin zawiesina, 250 ml

Nazwa: Alugastrin
Postać: zaw.doust.
Dawka: 0,34 g/5ml
Opakowanie: 250 ml

Alugastrin Opis i wskazania

Wskazania:

  • nadkwaśność soku żołądkowego,
  • uszkodzenie błony śluzowej żołądka i dwunastnicy wywołane przez czynniki wrzodotwórcze (np. niesteroidowe leki przeciwzapalne - leki przeciwbólowe i przeciwzapalne, często stosowane na przeziębienie),
  • choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy.

Działanie

Alugastrin jest lekiem zobojętniającym nadmiar kwasu solnego w soku żołądkowym. Nie powoduje nadmiernej alkalizacji soku żołądkowego i wtórnego pobudzenia wydzielania kwasu solnego. Działa osłaniająco na błonę śluzową przełyku, żołądka i dwunastnicy. Łagodzi dolegliwości bólowe w nadkwasocie.

Skład - jakie składniki zawiera lek Alugastrin

15 ml leku Alugastrin zawiera węglan dihydroksyglinowo-sodowy  - 1,02 g

Dawkowanie - jak stosować lek Alugastrin

Dorośli i dzieci powyżej 6 lat: jeśli lekarz nie zaleci inaczej, stosować 15 ml (łyżkę stołową) Alugastrin w godzinę po posiłkach i przed snem lub w razie wystąpienia dolegliwości.
Wstrząsnąć przed użyciem. 

Przeciwwskazania

Nadwrażliwości na którykolwiek ze składników leku, ciężka niewydolność nerek.

Uwagi i ostrzeżenia dotyczące leku Alugastrin

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Ostrzeżenia specjalne / Środki ostrożności

Stosować ostrożnie u pacjentów ze skłonnością do zaparć. Podawanie produktu leczniczego dzieciom poniżej 6 lat, musi być poprzedzone szczegółowym rozpoznaniem, określającym przyczynę dolegliwości. Długotrwałe przyjmowanie dużych dawek produktu leczniczego może doprowadzić do hipofosfatemii, gdyż glin zawarty w preparacie wiąże w jelicie cienkim fosforany, tworząc nierozpuszczalne związki. Lek Alugastrin zawiera 162 mg sodu/dawkę, należy to wziąć pod uwagę u pacjentów ze zmniejszoną czynnością nerek i u pacjentów kontrolujących zawartość sodu w diecie. Nie stosować u pacjentów z rzadko występującą dziedziczną nietolerancją fruktozy - ze względu na obecność sorbitolu. Lek może powodować reakcje alergiczne (możliwe reakcje typu późnego) - ze względu na obecność parahydroksybenzoesanu metylu i parahydroksybenzoesanu propylu. Produkt leczniczy nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Interakcje

Węglan dihydroksyglinowo-sodowy wpływa na wchłanianie z przewodu pokarmowego niektórych produktów leczniczych podawanych doustnie: w przypadku jednoczesnego stosowania antagonistów receptorów H2, lek należy przyjmować na 1/2-1 h przed podaniem tych produktów leczniczych lub po ich podaniu; może zmniejszać wchłanianie fenytoiny; należy ją przyjmować na 2-3 h przed lub po podaniu produktu leczniczego; może zmniejszać wchłanianie fluorochinolonów; lek należy przyjmować nie wcześniej niż po 2 h od podania produktów leczniczych z tej grupy; może zmniejszać wchłanianie i obniżać stężenie glikozydów naparstnicy w osoczu; należy zachować kilkugodzinną przerwę między ich przyjęciem, a przyjęciem produktu leczniczego; może znacznie zmniejszać wchłanianie ketokonazolu; lek należy przyjmować nie wcześniej niż po 3 h od podania ketokonazolu; w przypadku alkalizacji moczu wywołanej przez węglan dihydroksyglinowo-sodowy, może nastąpić zwiększenie wydalania salicylanów i tym samym obniżenie ich poziomu w surowicy. U pacjentów przyjmujących salicylany jednocześnie z dużymi dawkami produktu leczniczego, dawkowanie salicylanów należy odpowiednio skorygować; jednoczesne stosowanie sukralfatu z węglanem dihydroksyglinowo-sodowym może powodować zmniejszenie dolegliwości bólowych u pacjentów z wrzodem dwunastnicy. Mimo tego, jednoczesne podawanie nie jest zalecane, gdyż węglan dihydroksyglinowo-sodowy może zmniejszać wiązanie sukralfatu z błoną śluzową; lek należy przyjmować na 1/2 h przed lub po przyjęciu sukralfatu. U pacjentów z przewlekłą niewydolnością nerek, jednoczesne przyjmowanie tych produktów leczniczych może spowodować zatrucie glinem; może zmniejszać wchłanianie tetracyklin, gdyż tworzy z nimi nierozpuszczalne kompleksy; lek należy przyjmować na 3-4 h przed lub po podaniu produktów leczniczych z grupy tetracyklin; jednoczesne stosowanie z produktem leczniczym preparatów doustnych żelaza należy maks. rozdzielić w czasie.

Ciąża i laktacja

Podczas ciąży (zwłaszcza w I trymestrze) i karmienia piersią, lek może być stosowany jedynie w przypadku uzasadnionej konieczności. Nie stosować długotrwale ani w dużych dawkach.

Działania niepożądane

Zaburzenia metabolizmu i odżywiania: (rzadko przy długotrwałym stosowaniu lub podawaniu dużych dawek, jako objaw ubytku fosforu) ciągłe zaparcia, utrata apetytu, niezwykła utrata masy ciała osłabienie mięśni; (niezbyt często) białawe zabarwienie kału. Zaburzenia żołądka i jelit: (często) kredowy posmak, łagodne zaparcia, skurcze żołądka; (niezbyt często) nudności lub wymioty. Zaburzenia mięśniowo-szkieletowe i tkanki łącznej: (rzadko przy długotrwałym stosowaniu lub podawaniu dużych dawek, jako skutek utraty fosforanów) osteomalacja i osteoporoza (bóle kości, puchnięcie nadgarstków lub kostek).

Przedawkowanie

Może wystąpić biegunka, obrzęk stóp i podudzi.

 

Podmiot Odpowiedzialny
URGO sp. z o.o.

PKWIU21.20.13.0
RodzajLek OTC
EAN5909990257911
BLOZ_074600601
2 Przedmioty