Ambrosol 15mg/5ml 200 ml
search
  • Ambrosol 15mg/5ml 200 ml

Ambrosol 15mg/5ml 200 ml

19,37 zł
Ilość
w magazynie

100% bezpieczne płatności
 

Polityka bezpieczeństwa

  Zasady dostawy

Bezpłatna dostawa od 350 PLN

  Zasady zwrotu

możliwość zwrotu produktu w ciągu 14 dni

Ambrosol Teva 15 mg/5 ml syrop 200 ml

Nazwa: Ambrosol TEVA
Postać: syrop
Dawka: 0,015 g/5ml
Opakowanie: 200 ml

Ambrosol Teva Opis i wskazania

Wskazaniem do stosowania leku Ambrosol Teva są ostre i przewlekłe choroby dróg oddechowych, przebiegające z utrudnieniem odkrztuszania lepkiej wydzieliny oskrzelowej, takie jak:

  • ostre i przewlekłe zapalenie oskrzeli,
  • astma oskrzelowa,
  • mukowiscydoza,
  • rozedma płuc,
  • rozstrzenie oskrzeli.

Działanie

Ambrosol Teva syrop zawiera jako substancję czynną ambroksol, który działa wykrztuśnie i mukolitycznie (rozrzedza śluz). Zwiększa ilość śluzu w drogach oddechowych, zmniejsza jego lepkość, przyspiesza transport wydzieliny w drogach oddechowych, co ułatwia odkrztuszanie i łagodzi kaszel.

Skład - jakie składniki zawiera lek Ambrosol Teva

5 ml syropu Ambrosol Teva zawiera 15 mg lub 30 mg ambroksolu.

Dawkowanie - jak stosować lek Ambrosol Teva

Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: początkowo przez 2-3 dni należy stosować 30 mg ambroksolu chlorowodorku 3x/dobę; następnie dawkę należy zmniejszyć do 30 mg 2x/dobę. DzieciDzieci 6-12 lat: 15 mg ambroksolu chlorowodorku 2-3x/dobę; dzieci 2-6 lat: 7,5 mg ambroksolu chlorowodorku 3x/dobę. Jeżeli leczenie trwa dłużej niż 7-14 dni, dawkę należy zmniejszyć. Pacjent nie powinien stosować produktu leczniczego Ambrosol Teva dłużej niż 4-5 dni bez konsultacji z lekarzem.

Uwagi

Produkt należy zażywać doustnie, po posiłku. Produktu leczniczego nie należy podawać bezpośrednio przed snem. Produkt leczniczy nie zawiera sacharozy.

Przeciwwskazania

Stwierdzona nadwrażliwość na jakikolwiek ze składników. Choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy. Nadkwaśność. Ostrożnie stosować w ciąży i okresie karmienia. Nie stosować z lekami przeciwkaszlowymi.

Uwagi i ostrzeżenia dotyczące leku Ambrosol Teva

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Środki ostrożności

Kiedy zachować szczególną ostrożność stosując lek Ambrosol Teva

- u pacjentów z chorobą wrzodową żołądka lub dwunastnicy z powodu niekorzystnego wpływu ambroksolu na błonę śluzową żołądka,

- u pacjentów z osłabionym odruchem kaszlowym lub zaburzeniami oczyszczania rzęskowego oskrzeli, ze względu na możliwość zalegania wydzieliny w drogach oddechowych.

Upłynnienie dużej ilości wydzieliny u pacjentów unieruchomionych i w ciężkim stanie oraz u małych dzieci musi być związane z jej odsysaniem. U takich pacjentów nie należy podawać leków hamujących odruch kaszlu, ponieważ może dojść do nagromadzenia się wydzieliny w drogach oddechowych.

Wydzielinę oskrzelową należy dokładnie odkrztuszać.
U pacjentów z astmą oskrzelową ambroksol może początkowo nasilać kaszel.

Bardzo rzadko opisywano występowanie ciężkich reakcji skórnych, takich jak zespół Stevensa-Johnsona i zespół Lyella w trakcie stosowania ambroksolu. Z tego powodu w przypadku wystąpienia nowych zmian na skórze lub błonach śluzowych, należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza i przerwać stosowanie ambroksolu.

Działania niepożądane

Preparat jest na ogół dobrze tolerowany. Rzadko może wystąpić nadwrażliwość na ambroksol, czasami na inne substancję zawarte w syropie, objawiające się np. obrzękiem twarzy, zmianami skórnymi. Niekiedy obserwowane były lekkie dolegliwości żołądkowo - jelitowe.

 

Podmiot Odpowiedzialny
Teva Pharmaceuticals Polska Sp. z o.o.

PKWIU21.20.13.0
RodzajLek OTC
EAN5909990086603
BLOZ_073166004
15 Przedmioty