APHTIN 10G PLYN                  FARMINA

APHTIN 10G PLYN FARMINA

100% bezpieczne płatności
4,02 zł
Brutto

Opis

Aphtin Natrii tetraboras 200 mg/g 10 g

Roztwór do stosowania w jamie ustnej

Aphtin - opis i wskazania

Aphtin zawiera tetraboran sodu o działaniu przeciwgrzybicznym, odkażającym i ściągającym, który tradycyjnie stosowany jest w pleśniawkach jamy ustnej. Aphtin delikatnie osusza zmienioną zapalnie błonę śluzową zmniejszając dyskomfort. Jest lekiem bezpiecznym przy doraźnym użyciu i może być stosowany u dzieci powyżej pierwszego roku życia.

Wskazania: lek przeznaczony do stosowania miejscowego w pleśniawkach jamy ustnej.

Działanie

Czteroboran sodu jako substancja antyseptyczna niszczy drobnoustroje i zapobiega ich rozmnażaniu. Mechanizm działania czteroboranu sodu związany jest z miejscowym podniesieniem pH przez jony wodorotlenowe, które uwalniane są w procesie dysocjacji.

Skład - jakie składniki zawiera lek Aphtin

Skład: tetraboran sodu, glicerol.

Dawkowanie - jak stosować lek Aphtin

Dawkowanie i sposób stosowania: lek Aphtin przeznaczony jest do stosowania miejscowego na śluzówkę jamy ustnej. Niewielką ilość płynu należy nanieść na wacik i pędzlować zmienione chorobowo miejsca kilka razy na dobę. Leku nie należy stosować długotrwale. U dzieci powyżej 1 roku życia stosować, nie dłużej niż przez 3-5 dni.

Przeciwwskazania

nadwrażliwość na którykolwiek ze składników, przerwana ciągłość błony śluzowej jamy ustnej. U dzieci poniżej 1 roku życia produkt należy stosować po konsultacji z lekarzem.

Uwagi i ostrzeżenia dotyczące leku Aphtin

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Ostrzeżenia specjalne / Środki ostrożności

Przy długotrwałym stosowaniu czteroboran sodu może ulegać kumulacji w organizmie, dlatego też nie należy stosować produktu leczniczego długotrwale. Stosować ostrożnie u pacjentów z zaburzeniami czynności nerek. U dzieci poniżej 1 roku życia produkt należy stosować po konsultacji z lekarzem.

Interakcje

Leki Aphtin powodujące przekrwienie błon śluzowych zwiększają wchłanianie związków boru do krążenia ogólnego.

Ciąża i laktacja

Brak danych, nie zaleca się stosowania u kobiet w ciąży i karmiących piersią.

Działania niepożądane

Zaburzenia układu nerwowego: stany splątania, drgawki. Zaburzenia żołądka i jelit: brak łaknienia, wymioty, biegunka. Zaburzenia układu rozrodczego i piersi: zaburzenia miesiączkowania. Zaburzenia krwi i układu chłonnego: niedokrwistość. Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej: wysypka skórna.

Przedawkowanie

Przedawkowanie może wywołać działania niepożądane.

 

Pozwolenie nr R/2698

Podmiot odpowiedzialny: Farmina Sp. z o.o. ul. Lipska 44, 30-721 Kraków

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

PKWIU-
RodzajLek OTC
EAN
BLOZ_074739301

Szczegóły produktu

15 Przedmioty

Specyficzne kody

EAN13
5909990269815

Recenzje

Brak recenzji użytkowników.