ARTELAC KROP. D/OCZU 10ML  IR/AINPH/NIE
search
  • ARTELAC KROP. D/OCZU 10ML  IR/AINPH/NIE

ARTELAC KROP. D/OCZU 10ML IR/AINPH/NIE

25,50 zł
Ilość
w magazynie

100% bezpieczne płatności
 

Polityka bezpieczeństwa

  Zasady dostawy

Bezpłatna dostawa od 350 PLN

  Zasady zwrotu

możliwość zwrotu produktu w ciągu 14 dni

Artelac krople do oczu 10 ml

Nazwa: Artelac
Postać: krop.do oczu roztwór
Dawka: 3,2 mg/ml
Opakowanie: 10 ml (butelka)

Artelac - opis i wskazania

Wskazania: Leczenie objawowe zespołu suchego oka. Produkt leczniczy może być używany do nawilżania twardych soczewek kontaktowych.

Działanie

Hypromeloza jest częściowo metylowaną i hydroksypropylowaną celulozą. Hypromeloza w roztworze wodnym zmniejsza napięcie powierzchniowe, zwiększając jednocześnie lepkość roztworu. Hypromeloza dobrze przylega do powierzchni spojówek i rogówki oka, zapewniając odpowiednie nawilżenie. W przypadku niedostatecznej ilości płynu łzowego podanie hypromelozy zapobiega podrażnieniu oka wywołanego mruganiem i wysuszaniu nabłonka.

Działanie: Preparat z grupy sztucznych łez o wysokiej lepkości -7 do 13 mPas. Zawarta w preparacie hydroksypropylometyloceluloza zastępuje wartwę mucynową filmu łzowego, zapewniając odpowiednią wilgotność powierzchni gałki ocznej.

Skład - jakie składniki zawiera lek Artelac

1 ml roztworu Artelac zawiera 3,2 mg hypromelozy.

Dawkowanie - jak stosować lek Artelac

Dawkowanie: Najczęściej 3-5 razy dziennie podawać 1 kroplę do worka spojówkowego. Leczenie zespołu suchego oka wymaga indywidualnego dawkowania. W trakcie długotrwałego lub ciągłego leczenia zespołu suchego oka produktem leczniczym Artelac, należy się skontaktować z lekarzem okulistą. Produkt można stosować do zwilżania twardych soczewek kontaktowych - w większości przypadków - przez czas nieograniczony.
Uwagi: Jeśli wystąpią objawy uczulenia lub podrażnienia należy przerwać stosowanie produktu. Jeśli objawy suchego oka utrzymują się lub nasilają, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem okulistą.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na hypromelozę lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

Uwagi i ostrzeżenia dotyczące leku Artelac

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Ostrzeżenia specjalne / Środki ostrożności

Wyłącznie do stosowania do oczu. Jeśli wystąpią lub nasilą się objawy podrażnienia oczu, ból oczu, zaczerwienienie oczu, problemy z widzeniem, należy przerwać stosowanie produktu leczniczego, a pacjent powinien zostać poddany ponownej ocenie. Jeśli objawy suchego oka utrzymują się lub nasilają, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem okulistą. Przed podaniem produktu leczniczego należy usunąć soczewki kontaktowe i nie zakładać ich wcześniej, niż po upływie około 15 minut. Lek Artelac zawiera cetrymid jako substancję konserwującą, która może powodować podrażnienie oka (pieczenie, zaczerwienienie, uczucie obecności ciała obcego w oku) oraz uszkodzenie nabłonka rogówki, zwłaszcza, gdy produkt stosowany jest długotrwale. Z tego względu, do długotrwałego lub ciągłego leczenia zespołu suchego oka zaleca się produkty nie zawierające środków konserwujących. Lek krótko po podaniu może zaburzać ostrość widzenia. Pacjent nie powinien prowadzić pojazdów i obsługiwać maszyn tak długo, jak długo zaburzona jest ostrość widzenia.

Interakcje

Jeśli produkt leczniczy jest stosowany równocześnie z innymi lekami okulistycznymi stosowanymi miejscowo, należy zachować 15-minutową przerwę pomiędzy podaniem tych leków. Lek należy zawsze podawać jako ostatni po upływie 15 minut od podania innego leku, w celu zapewnienia wystarczającego czasu działania, a przez to efektu nawilżającego.

Ciąża i laktacja

Brak wystarczających i dobrze kontrolowanych badań u kobiet w ciąży. Produktu leczniczego nie należy stosować w okresie ciąży, chyba, że potencjalne korzyści dla matki przewyższają ryzyko wystąpienia działań niepożądanych u płodu i noworodka. Nie wiadomo, czy hypromeloza przenika do mleka kobiecego w następstwie podania produktu leczniczego do oka. Produktu leczniczego nie należy stosować w okresie karmienia piersią, chyba, że potencjalne korzyści dla matki przewyższają ryzyko wystąpienia działań niepożądanych u dziecka. Wpływ stosowania produktu na płodność ludzi nie był badany. W badaniach na zwierzętach nie wykazano wchłaniania hypromelozy do organizmu.

Działania niepożądane

Zaburzenia oka: (nieznana) przekrwienie spojówek, podrażnienie oka, ból oka, świąd oka, pieczenie oka, zaczerwienienie oka, uczucie obecności ciała obcego w oku, nadmierne łzawienie, sklejanie powiek, zaburzenia widzenia. Zaburzenia układu immunologicznego: (nieznana) nadwrażliwość. Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej: (nieznana) świąd, wysypka. U niektórych pacjentów z poważnym uszkodzeniem rogówki zgłaszano bardzo rzadkie przypadki zwapnienia rogówki związane ze stosowaniem kropli do oczu z zawartością fosforanów.

Przedawkowanie

Nie jest znane i nie wymaga leczenia.

 

Podmiot Odpowiedzialny
InPharm

PKWIU21.20.13.0
RodzajLek OTC
EAN
BLOZ_073772102
15 Przedmioty