ASMAG B x 50 tabl.

ASMAG B x 50 tabl.

100% bezpieczne płatności
14,39 zł

Opis

Asmag® B6 50 tabletek

Uzupełnia niedobory magnezu

 

Asmag® B6 OPIS

Lek Asmag® B6 w postaci tabletek z magnezem i witaminą B6 jest produktem, który może być stosowany przez osoby dorosłe, młodzież i dzieci ze stosowanymi wskazaniami. Na co jest Asmag® B6? Wskazaniem do stosowania leku jest niedobór magnezu w organizmie. Jest on istotnym pierwiastkiem dla prawidłowej kondycji i pracy mięśnia sercowego, rozwoju i mineralizacji kości, a także syntezy niektórych hormonów. Odgrywa też rolę w przeciwdziałaniu niedotlenieniu i stanom zapalnym, a także stresowi i uczuleniom. Jego niedobór może zwiększać ryzyko zaburzeń pracy serca i układu krążenia, a także tkanki kostnej i mięśni. Lek Asmag® B6 uzupełnia poziom magnezu w organizmie, zmniejszając ryzyko skutków niedoboru tego pierwiastka. Dodatkowo uzupełnia on poziom witaminy B6, która odpowiada za większe wchłanianie magnezu oraz jego mniejsze wydalanie wraz z moczem.

W opakowaniu znajduje się 50 tabletek Asmag® B6. W skład każdej tabletki wchodzi 20 mg jonów magnezu (300 mg magnezu wodoroasparaginianu czterowodnego) oraz 0,25 mg pirydoksyny chlorowodorku, a oprócz tego składniki pomocnicze. Lek Asmag® B6 powinien być przyjmowany według zaleceń lekarza lub zgodnie z dawkowaniem rekomendowanym w ulotce. Zalecane dawkowanie Asmag® B6 to w przypadku pacjentów dorosłych 3 tabletki przyjmowane 4 razy na dobę, a w przypadku dzieci 1 tabletka przyjmowana 2–3 razy na dobę. Lek jest przeznaczony do przyjmowania doustnego i należy stosować go po posiłku, popijając odpowiednią ilością wody. Nie należy przekraczać rekomendowanych dawek leku, gdyż może to spowodować biegunkę.

Przy stosowaniu leku w dawkach rekomendowanych działania niepożądane Asmag® B6 nie zostały zaobserwowane. Leku Asmag® B6 nie powinny jednak przyjmować osoby mające do tego przeciwwskazania, w tym nadwrażliwe na składniki czynne lub pomocnicze tabletek. Preparat nie powinien być podawany w czasie antybiotykoterapii i przy hipermagnezemii. Oprócz tego przeciwwskazaniem jest biegunka, ciężka niewydolność nerek, myasthenia gravis, bradykardia i zaburzenia przewodnictwa przedsionkowo-komorowego.

 

POSTAĆ Tabletki.

 

Asmag® B6 SKŁAD

1 tabletka zawiera 20 mg jonów magnezu w postaci 300 mg magnezu wodoroasparaginianu czterowodnego (Magnesii hydroaspartas) i 0,25 mg pirydoksyny chlorowodorku (Pyridoxini hydrochloridum). Substancje pomocnicze: laktoza jednowodna, skrobia ziemniaczana, krzemionka koloidalna, magnezu stearynian, dekstryna, karboksymetyloskrobia sodowa (typ C), metyloceluloza

 

Asmag® B6 WSKAZANIA DO STOSOWANIA

Niedobór magnezu.

 

Asmag® B6 DAWKOWANIE I SPOSÓB PODANIA

Dorośli: 3 tabletki 4 razy na dobę. Dzieci: 1 tabletka 2 do 3 razy na dobę.
Podanie doustne. Zaleca się przyjmowanie po posiłku, popijając wodą.

 

Asmag® B6 PRZECIWWSKAZANIA

Nadwrażliwość na magnezu wodoroasparaginian czterowodny lub pirydoksyny chlorowodorek, lub na którąkolwiek substancję pomocniczą (laktoza jednowodna, skrobia ziemniaczana, krzemionka koloidalna, magnezu stearynian, dekstryna, karboksymetyloskrobia sodowa typ C, metyloceluloza). Hipermagnezemia, ciężka niewydolność nerek (klirens kreatyniny < 30 ml/min), antybiotykoterapia, biegunka, zaburzenia przewodnictwa przedsionkowo-komorowego (blok), bradykardia, myasthenia gravis.

 

PODMIOT ODPOWIEDZIALNY

Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne Farmapol Sp. z o.o.
ul. Święty Wojciech 29, 61-749 Poznań

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

PKWIU-
RodzajLek OTC
EAN5909990750016
BLOZ_076179901

Szczegóły produktu

15 Przedmioty

Specyficzne kody

EAN13
5909990750016

Recenzje

Brak recenzji użytkowników.