AZUCALEN 100G PLYN            /H.WROCLAW

AZUCALEN 100G PLYN /H.WROCLAW

100% bezpieczne płatności
28,20 zł
Brutto

Opis

Azucalen płyn 100 g

Nazwa: Azucalen
Postać: płyn do stos.na skórę
Dawka: (0,47g+0,47g)/ml
Opakowanie: 100 g
Skład: - chamomillae extr. fl. 1:1 - calendulae extr. fl. 1:1

Azucalen - opis i wskazania

Tradycyjny produkt leczniczy roślinny stosowany do przemywania okolicy zewnętrznych kobiecych narządów płciowych (wargi sromowe) w łagodnych stanach zapalnych. Szczególnie zalecany u kobiet w okresie pomenopauzalnym.

Wskazania: - bakteryjne zapalenie pochwy - zapalenie sromu - zewnętrzne i wewnętrzne otarcia i drobne uszkodzenia błony śluzowej pochwy i sromu

Działanie

Preparat stosuje się tradycyjnie jako środek przeciwzapalny.

Działanie: - przeciwzapalne - słabo przeciwbakteryjne - bakteriobójcze - przyspiesza ziarninowanie i bliznowacenie uszkodzonej skóry

Skład - jakie składniki zawiera lek Azucalen

1 ml (co odpowiada 0,94 g) produktu Azucalen zawiera: 0,5 ml wyciągu płynnego z kwiatu rumianku, 0,5 ml wyciągu płynnego z kwiatu nagietka.

Dawkowanie - jak stosować lek Azucalen

Lek do stosowania zewnętrznego, przed użyciem wymaga rozcieńczenia. Łyżkę stołowa (tj. ok. 15 ml) preparatu rozpuścić w 1 litrze przegotowanej wody i używać do przemywań u dorosłych kobiet. Czas stosowania: jeśli objawy utrzymują się dłużej niż tydz. podczas stosowania produktu Azucalen, należy skontaktować się z lekarzem.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne leku tj. kwiat rumianku, kwiat nagietka lub inne rośliny z rodziny astrowalych/złożonych (Asteraceae/Compositae).

Uwagi i ostrzeżenia dotyczące leku Azucalen

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Ostrzeżenia specjalne / Środki ostrożności

Preparat Azucalen zawiera 58-66% (v/v) etanolu. W przypadku zauważenia objawów nadwrażliwości lub uczulenia zaprzestać stosowania preparatu. Nie dotyczy dzieci i młodzieży. Produkt przeznaczony dla dorosłych kobiet. Preparat nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Interakcje

Nie przeprowadzono badań dotyczących interakcji.

Ciąża i laktacja

Brak danych na temat stosowania produktu u kobiet w okresie ciąży i karmienia piersią.

Działania niepożądane

Podczas stosowania leku mogą wystąpić: zaburzenia skóry i tkanki podskórnej, skórne reakcje nadwrażliwości (wysypka, pokrzywka, świąd, rumień, obrzęk).

Przedawkowanie

Produkt do stosowania zewnętrznego.

 

Podmiot Odpowiedzialny
Wrocławskie Zakłady Zielarskie "Herbapol" SA

PKWIU-
RodzajLek OTC
EAN
BLOZ_074039201

Szczegóły produktu

15 Przedmioty

Specyficzne kody

EAN13
5909990007516

Recenzje

Brak recenzji użytkowników.