• Nowy
Azulan płyndostos.naskóręibł.ślu 90g
search
  • Azulan płyndostos.naskóręibł.ślu 90g

Azulan płyndostos.naskóręibł.ślu 90g

16,66 zł
Ilość
w magazynie

100% bezpieczne płatności
 

Polityka bezpieczeństwa

  Zasady dostawy

Bezpłatna dostawa od 350 PLN

  Zasady zwrotu

możliwość zwrotu produktu w ciągu 14 dni

Azulan płyn 90 g

Nazwa: Azulan
Postać: płyn do stos.na skórę i bł.śluz.
Dawka: -
Opakowanie: 90 g
Skład: Chamomillae extractum fluidum

Azulan - opis i wskazania

Zewnętrznie: w stanach zapalnych skóry i błon śluzowych, w tym do płukania jamy ustnej i gardła. Wewnętrznie: w stanach skurczowych przewodu pokarmowego, jako pomocniczy środek rozkurczający i wiatropędny.

Wskazania: - skurcze spazmatyczne żołądka i jelit - schorzenia zapalne przewodu pokarmowego - stany zapalne skóry - stany zapalne błon śluzowych jamy ustnej, gardła i dziąseł - stany zapalne i podrażnienia dróg oddechowych - schorzenia odbytu i narządów płciowych

Działanie

Działanie: - choroby nosogardzieli , jamy ustnej i gardła - przeciwzapalne - spazmolityczne

Skład - jakie składniki zawiera lek Azulan

5 ml (około 4,5 g) produktu Azulan zawiera wyciąg z koszyczka rumianku.

Dawkowanie - jak stosować lek Azulan

DorośliWewnętrznie: 5 ml preparatu (1 łyżeczka) rozpuszczona w 1/4 szkl. wody do 3x/dobę. Zewnętrznie: w postaci 10% roztworu wodnego do przymoczek i płukań: 5 ml preparatu Azulan (1 łyżeczka) na 3/4 szkl. wody (ok. 80 ml). Dzieci i młodzież poniżej 18 rż. Brak dostępnych danych.

Przeciwwskazania

Nie stosować u osób uczulonych na rumianek lub na inne rośliny z rodziny astrowatych (Asteraceae, Compositae).

Uwagi i ostrzeżenia dotyczące leku Azulan

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Ostrzeżenia specjalne / Środki ostrożności

Zaleca się ostrożność w stosowaniu preparatu u pacjentów ze schorzeniami wątroby, epilepsją oraz chorobą alkoholową. Jednorazowa dawka produktu Azulan (5 ml) zawiera średnio 3,45 ml alkoholu, co stanowi ekwiwalent 68 ml piwa lub 28 ml wina. Ze względu na zawartość alkoholu dzieci nie powinny przyjmować preparatu. Stosowanie leku może mieć wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn ze względu na zawartość alkoholu. Nie zaleca się stosowania leku krócej niż 1 h przed podróżą oraz w jej trakcie ze względu na możliwość wykrycia alkoholu w powietrzu wydychanym.

Interakcje

Dotychczas nie stwierdzono.

Ciąża i laktacja

Nie ustalono wpływu leku na płodność. Brak jest wystarczających danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania produktu w okresie ciąży i karmienia piersią. Nie zaleca się stosowania produktu bez konsultacji z lekarzem. Ze względu na zawartość etanolu nie zaleca się doustnego stosowania u kobiet w okresie ciąży lub podczas karmienia piersią.

Działania niepożądane

Dotychczas nie stwierdzono wystąpienia działań niepożądanych. U niektórych osób w czasie stosowania leku może wystąpić reakcja nadwrażliwości na rumianek (np. alergia kontaktowa). U osób uczulonych na rośliny z rodziny astrowatych (Asteraceae, Compositae) np. bylica, piołun może dojść do reakcji krzyżowej. Bardzo rzadko notowano przypadki ostrej reakcji alergicznej (szok anafilaktyczny, astma).

Przedawkowanie

Nie stwierdzono przypadków przedawkowania.

PKWIU21.20.13.0
RodzajLek OTC
EAN5909990007929
BLOZ_074075602
15 Przedmioty