Bengay Maść Przeciwbólowa (0,15g+0,1g)/g 5
search
  • Bengay Maść Przeciwbólowa (0,15g+0,1g)/g 5

Bengay Maść Przeciwbólowa (0,15g+0,1g)/g 5

21,30 zł
Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

100% bezpieczne płatności
 

Polityka bezpieczeństwa

  Zasady dostawy

Bezpłatna dostawa od 350 PLN

  Zasady zwrotu

możliwość zwrotu produktu w ciągu 14 dni

Bengay maść przeciwbólowa 50 g

Nazwa: BEN-GAY Maść Przeciwbólowa
Postać: -
Dawka: (0,15g+0,1g)/g
Opakowanie: 50 g

Bengay maść przeciwbólowa - opis i wskazania

Maść Przeciwbólowa przeznaczona jest dla dorosłych i dzieci powyżej 12 lat i wskazana w celu łagodzenia: bólów i sztywności mięśni oraz stawów spowodowanych przeciążeniem, urazem lub stanem zapalnym,bólów odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa.

Wskazania do stosowania:

Bengay Maść Przeciwbólowa przeznaczona jest dla dorosłych i dzieci powyżej 12 lat i wskazana w celu
łagodzenia:

  • bólów i sztywności mięśni oraz stawów spowodowanych przeciążeniem, urazem lub stanem zapalnym,
  • bólów odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa.

Działanie

Podstawą skuteczności terapeutycznej produktu leczniczego zawierającego mentol/salicylan metylu jest przenikanie substancji czynnych po zastosowaniu miejscowym do tkanki podskórnej.Mentol i salicylan metylu działają jako leki powodujące łagodny terapeutyczny odczyn zapalny, które po zastosowaniu na skórę pokrywającą bolesny obszar, zapewniają złagodzenie bólu poprzez wywołanie łagodnej reakcji zapalnej w obrębie struktur podskórnych.

Skład - jakie składniki zawiera lek Bengay maść przeciwbólowa

1 g maści Bengay maść przeciwbólowa zawiera 150 mg salicylanu metylu i 100 mg mentolu.

Dawkowanie - jak stosować lek Bengay maść przeciwbólowa

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat. Stosować na chorobowo zmienione miejsce 3-4x/dobę. Stosowanie produktu leczniczego Bengay maść przeciwbólowa bez zalecenia lekarza nie powinno przekraczać 7 dni.

Uwagi

Maść do stosowania miejscowego, na skórę. Odpowiednią ilość maści nałożyć na chore miejsce i wcierać, delikatnie masując do całkowitego wchłonięcia. Stosować tylko na chorobowo zmienione miejsce.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Nie stosować na uszkodzoną skórę i rany. Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Uwagi i ostrzeżenia dotyczące leku Bengay maść przeciwbólowa

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Ostrzeżenia specjalne / Środki ostrożności

Nie stosować pod opatrunek okluzyjny lub pod okład rozgrzewający. Należy przerwać stosowanie, jeżeli wystąpi nadmierne podrażnienie skóry. Należy unikać kontaktu z oczami i błonami śluzowymi. Produkt leczniczy zawiera lanolinę, która może powodować miejscowe reakcje skórne (np. kontaktowe zapalenie skóry). Produkt Bengay maść przeciwbólowa nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Interakcje

ASA: jednoczesne stosowanie może prowadzić do wystąpienia działań toksycznych salicylanu. Ze względu na zawartość salicylanu u pacjentów przyjmujących leki przeciwzakrzepowe, takie jak warfaryna, może wystąpić krwawienie.

Ciąża i laktacja

Brak wystarczających danych, potwierdzających bezpieczne stosowanie mentolu i salicylanu metylu podawanego miejscowo u kobiet w ciąży i karmiących piersią. Stosowanie u kobiet w ciąży i karmiących piersią powinno odbywać się pod nadzorem lekarza.

Działania niepożądane

Zaburzenia układu immunologicznego: (bardzo rzadko) obrzęk naczynioruchowy. Zaburzenia układu oddechowego, klatki piersiowej i śródpiersia: (bardzo rzadko) duszność (w odniesieniu do nadwrażliwości). Zaburzenia ogólne i stany w miejscu podania: (bardzo rzadko) reakcje w miejscu podania (w tym pęcherze, pieczenie, rumień, podrażnienie, ból, parastezja, świąd i wysypka). Urazy, zatrucia i powikłania po zabiegach: (bardzo rzadko) oparzenia (w miejscu podania).

Przedawkowanie

Nadużywanie może prowadzić do wystąpienia działań toksycznych salicylanu. W przypadku spożycia należy poradzić się lekarza.

 

Podmiot Odpowiedzialny
McNeil Products Limited C/O Johnson & Johnson Limited

PKWIU21.20.13.0
RodzajLek OTC
EAN5909990760497
BLOZ_078699101
1 Przedmiot