Benzacne 10% zel 30 g
search
  • Benzacne 10% zel 30 g

Benzacne 10% zel 30 g

19,38 zł
Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

100% bezpieczne płatności
 

Polityka bezpieczeństwa

  Zasady dostawy

Bezpłatna dostawa od 350 PLN

  Zasady zwrotu

możliwość zwrotu produktu w ciągu 14 dni

Benzacne żel 10% 30 g

Nazwa: Benzacne
Postać: żel
Dawka: 0,1 g/g
Opakowanie: 30 g

Benzacne - opis i wskazania

Wskazania do stosowania:

Leczenie różnych postaci trądziku pospolitego (Acne vulgaris).

Działanie

Nadtlenek benzoilu, będący substancją czynną produktu leczniczego, łatwo przenika do warstwy rogowej naskórka i hamuje rozwój bakterii beztlenowych Propionibacterium acnes, będących jedną z przyczyn trądziku pospolitego. Wykazuje także działanie keratolityczne, zmniejsza liczbę zaskórników.

Skład - jakie składniki zawiera lek Benzacne

1 g żelu Benzacne zawiera 100 mg benzoilu nadtlenku.

Dawkowanie - jak stosować lek Benzacne

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat. Stosować raz lub 2x/dobę. Po umyciu i osuszeniu trądzikowej skóry, na chorobowo zmienione miejsca nanieść niewielką ilość produktu leczniczego Benzacne - wystarczającą do ich pokrycia - i delikatnie wetrzeć. Zwykle w ciągu 2-3 pierwszych tyg. leczenia stosuje się produkt leczniczy o zawartości 50 mg/g benzoilu nadtlenku i w razie konieczności kontynuuje leczenie produktem leczniczym o zawartości 100 mg/g benzoilu nadtlenku. Po użyciu produktu leczniczego należy umyć ręce. Dzieci. Nie stosować u dzieci poniżej 12 lat.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować produktu leczniczego w przypadku: nadwrażliwości na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą, wyprysków (egzemy), przewlekłego zapalenia skóry, oparzeń skóry, również wywołanych nadmierną ekspozycją na słońce.

Uwagi i ostrzeżenia dotyczące leku Benzacne

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Ostrzeżenia specjalne / Środki ostrożności

Należy chronić oczy, usta i błony śluzowe przed kontaktem z produktem leczniczym. Nie należy stosować produktu leczniczego na podrażnioną skórę i otwarte rany. Jeśli doszło do przypadkowego kontaktu tych miejsc z produktem leczniczym, należy je obficie przemyć wodą. W przypadku równoczesnego stosowania produktu leczniczego z innymi produktami leczniczymi przeciwtrądzikowymi przeznaczonymi do miejscowego stosowania na skórę zalecane jest ich stosowanie o różnych porach dnia, np. rano lub wieczorem, co pozwoli na ograniczenie ryzyka podrażnienia skóry. Ostrożnie stosować na wrażliwą skórę, np. na szyi lub na inne wrażliwe miejsca. Należy unikać ekspozycji na promieniowanie UV (lampy kwarcowe, solaria) i słońce. Produkt leczniczy Benzacne może powodować odbarwienie włosów i tkanin. Produkt nie wywiera wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu.

Interakcje

Równoczesne stosowanie produktu leczniczego z: innymi produktami leczniczymi o działaniu przeciwtrądzikowym do stosowania miejscowego zawierającymi: tretynoinę, izotretynoinę, rezorcynę, kwas salicylowy, siarkę, alkohol etylowy na tę samą powierzchnię skóry może nasilać podrażnienie skóry i jej przesuszenie; stosowanymi miejscowo antybiotykami (np. klindamycyna, erytromycyna) lub produktami leczniczymi zawierającymi retynoidy (np. adapalen, tretynoina) prowadzi do osłabienia ich działania.

Ciąża i laktacja

Nie prowadzono na zwierzętach i ludziach badań dotyczących wpływu benzoilu nadtlenku na płód. Produkt leczniczy może być stosowany w ciąży jedynie w przypadkach, gdy korzyść dla matki przeważa nad potencjalnym zagrożeniem dla płodu. Brak danych dotyczących przenikania benzoilu nadtlenku do mleka matki. Należy zachować szczególną ostrożność w trakcie stosowania produktu w okresie karmienia piersią.

Działania niepożądane

W trakcie stosowania produktu leczniczego może wystąpić: przesuszenie lub nadmierne łuszczenie się skóry, zaczerwienienie skóry, uczucie ciepła lub delikatnego kłucia w miejscu nałożenia produktu leczniczego. Objawy te mogą pojawić się w 1-szym tyg. leczenia i nie stanowią one wskazania do odstawienia produktu leczniczego. W przypadku ich wystąpienia należy zmniejszyć częstość stosowania produktu. W przypadku niżej wymienionych objawów należy zaprzestać stosowania produktu leczniczego i zastosować odpowiednie leczenie: alergiczne zapalenie kontaktowe lub bolesne podrażnienie skóry, pieczenie skóry, wysypka skórna.

Przedawkowanie

Objawem nadmiernego stosowania produktu leczniczego jest rumień lub obrzęk skóry. W przypadku ich wystąpienia należy natychmiast zaprzestać stosowania preparatu i zastosować odpowiednie leczenie. Na podrażnione miejsca można zastosować zimne okłady.

 

Podmiot Odpowiedzialny
Takeda Pharma Sp. z o. o.

PKWIU21.20.13.0
RodzajLek OTC
EAN5909990232314
BLOZ_074605601
1 Przedmiot