Bilobil Forte kaps.twarde 0,08 g 60 kaps.

Bilobil Forte kaps.twarde 0,08 g 60 kaps.

100% bezpieczne płatności
35,46 zł

Opis

Bilobil Forte 80 mg 60 kapsułek

Nazwa: Bilobil Forte
Postać: kaps.twarde
Dawka: 0,08 g
Opakowanie: 60 kaps.

Bilobil Forte - opis i wskazania

Lek Bilobil Forte stosuje się go pomocniczo w leczeniu i profilaktyce zaburzeń krążenia mózgowego, zaburzeniach krążenia obwodowego kończyn z towarzyszącym uczuciem zimna, mrowienia, zaburzeniami czucia oraz chromaniu przestankowym.

Działanie

Preparat Bilobil Forte zmniejsza napięcie mięśni naczyń, głównie mózgowych, zwiększając ilość tlenu i glukozy w ośrodkowym układzie nerwowym co prowadzi do zwiększenia wydolności fizycznej i psychicznej organizmu. Hamuje agregację erytrocytów oraz czynnik aktywujący płytki krwi, prowadząc do zahamowania zmian miażdżycowych, w następstwie czego poprawia się krążenie tętnicze, żylne i włosowate naczyń krwionośnych.

Skład - jakie składniki zawiera lek Bilobil Forte

1 kaps. Bilobil Forte zawiera 80 mg (w postaci kwantyfikowanego, oczyszczonego suchego wyciągu) z Ginkgo biloba L., folium (liście miłorzębu) (35-67:1), co odpowiada: 17,6-21,6 mg flawonoidów w postaci glikozydów flawonowych, 2,24-2,72 mg ginkgolidów A, B i C, 2,08-2,56 mg bilobalidu. Pierwszy rozpuszczalnik ekstrakcji: aceton 60% (m/m).

Dawkowanie - jak stosować lek Bilobil Forte

Zalecana dawka u dorosłych i osób w podeszłym wieku wynosi 1 kaps. 2-3x/dobę. Maks. dawka dobowa wynosi 240 mg. Czas stosowania: leczenie powinno trwać, co najmniej 8 tyg. Jeżeli po 3 m-cach stosowania preparatu Bilobil Forte nie następuje poprawa lub jeżeli nastąpiło pogorszenie objawów, należy zwrócić się do lekarza w celu ustalenia czy kontynuacja leczenia jest uzasadniona. Dzieci i młodzież. Nie ma wskazania do stosowania u dzieci i młodzieży.

Uwagi

Tabl. należy połknąć, popijając wodą. Można je przyjmować niezależnie od posiłków.

Przeciwwskazania

Znana nadwrażliwość na którykolwiek ze składników leku.

Uwagi i ostrzeżenia dotyczące leku Bilobil Forte

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Ostrzeżenia specjalne / Środki ostrożności

W przypadku objawów nadwrażliwości należy przerwać stosowanie leku. Nie zaleca się podawania preparatu dzieciom.Lek Bilobil Forte nie powinien być stosowany u pacjentów z rzadko występującą dziedziczną nietolerancją galaktozy, niedoborem laktazy (typu Lapp) lub zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy.

Interakcje

Nie należy stosować łącznie z ASA i lekami przeciwzakrzepowymi, ze względu na wydłużenie czasu krwawienia.

Ciąża i laktacja

Dotychczas brak danych klinicznych o stosowaniu leku w czasie ciąży i karmienia piersią. W badaniach na zwierzętach nie stwierdzono szkodliwego działania leku na płód, mimo tego nie zaleca się jego stosowania u kobiet w ciąży i matek karmiących piersią.

Działania niepożądane

Bardzo rzadko: zaburzenia żołądkowo-jelitowe, ból głowy, skórne reakcje nadwrażliwości (świąd, rumień).

Przedawkowanie

Brak doniesień o objawach przedawkowania wyciągu z miłorzębu.

 

Podmiot Odpowiedzialny
Krka Polska Sp. z o.o.

PKWIU-
RodzajLek OTC
EAN5909991059422
BLOZ_074754712

Szczegóły produktu

15 Przedmioty

Specyficzne kody

EAN13
5909991059422

Recenzje

Brak recenzji użytkowników.