Lactulosum HASCO (Lactulol) syrop 2,5g/5ml

12,91 zł
Nazwa: Lactulosum HASCO (Lactulol) Postać: syrop Dawka: 2,5 g/5ml Opakowanie: 150 ml (butelka) Wskazania: Wskazania do stosowania: Zaparcia oraz zapobieganie i leczenie encefalopatii wątrobowej Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którykolwiek ze składników leku, - w przypadku niedrożności jelit Działania niepożądane: Jak każdy lek może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Może powodować bóle brzucha z wzdęciami i skurczami. Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane niewymienione w ulotce lub nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych, należy powiedzieć o tym lekarzowi lub farmaceucie. Dawkowanie: Lactulosum HASCO należy stosować zgodnie z zaleceniami podanymi w ulotce lub przez lekarza. 1. Zaparcia. Dorośli: dawka początkowa (pierwsze 3 dni) 45 ml syropu na dobę stosowane jednorazowo przed śniadaniem lub 15 ml syropu trzy razy na dobę przed posiłkiem. Dawka podtrzymująca: 15 ml syropu na czczo. dzieci powyżej 3 lat. Dawka początkowa: 5 do 15 ml syropu na dobę. Następnie dawkę można stopniowo zwiększać co 3 dni, do uzyskania prawidłowych wypróżnień. Dzieci poniżej 3 lat. Dawka początkowa: 5 ml syropu na dobę. Następnie dawkę można stopniowo zwiększać co 3 dni, do uzyskania prawidłowych wypróżnień. Niemowlęta. Dawka początkowa: 2,5 ml syropu na dobę. Następnie dawkę można stopniowo zwiększać co 3 dni, do uzyskania prawidłowych wypróżnień. 2. Encefalopatia wątrobowa. Dorośli: 120 do 180 ml syropu na dobę w 3 do 4 dawkach podzielonych. Duże dawki produktu stosowane w tym wskazaniu mogą wywołać biegunkę, dlatego dawkę należy stosować tak, aby liczba luźnych stolców nie była większa niż 2 do 3 w ciągu doby.
Ilość
w magazynie

100% bezpieczne płatności
 

Polityka bezpieczeństwa

  Zasady dostawy

Bezpłatna dostawa od 350 PLN

  Zasady zwrotu

możliwość zwrotu produktu w ciągu 14 dni

Nazwa: Lactulosum HASCO (Lactulol)
Postać: syrop
Dawka: 2,5 g/5ml
Opakowanie: 150 ml (butelka)
Wskazania:

Wskazania do stosowania:
Zaparcia oraz zapobieganie i leczenie encefalopatii wątrobowej


Przeciwwskazania:

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którykolwiek ze składników leku, - w przypadku niedrożności jelit
Działania niepożądane: Jak każdy lek może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Może powodować bóle brzucha z wzdęciami i skurczami. Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane niewymienione w ulotce lub nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych, należy powiedzieć o tym lekarzowi lub farmaceucie.


Dawkowanie:

Lactulosum HASCO należy stosować zgodnie z zaleceniami podanymi w ulotce lub przez lekarza.
1. Zaparcia.
Dorośli: dawka początkowa (pierwsze 3 dni) 45 ml syropu na dobę stosowane jednorazowo przed śniadaniem lub 15 ml syropu trzy razy na dobę przed posiłkiem. Dawka podtrzymująca: 15 ml syropu na czczo. dzieci powyżej 3 lat. Dawka początkowa: 5 do 15 ml syropu na dobę. Następnie dawkę można stopniowo zwiększać co 3 dni, do uzyskania prawidłowych wypróżnień. Dzieci poniżej 3 lat. Dawka początkowa: 5 ml syropu na dobę. Następnie dawkę można stopniowo zwiększać co 3 dni, do uzyskania prawidłowych wypróżnień. Niemowlęta. Dawka początkowa: 2,5 ml syropu na dobę. Następnie dawkę można stopniowo zwiększać co 3 dni, do uzyskania prawidłowych wypróżnień.
2. Encefalopatia wątrobowa.
Dorośli: 120 do 180 ml syropu na dobę w 3 do 4 dawkach podzielonych. Duże dawki produktu stosowane w tym wskazaniu mogą wywołać biegunkę, dlatego dawkę należy stosować tak, aby liczba luźnych stolców nie była większa niż 2 do 3 w ciągu doby.


PKWIU21.20.13.0
RodzajLek OTC
EAN5909991008413
BLOZ_078025001
15 Przedmioty